Zuhuratbaba - Bakırköy - İstanbul

Kentsel dönüşüm projesi ile birlikte Bakırköy bölgesinde tercih edilen mahallelerden biri oldu. Burada daireler 225 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.


Zuhuratbaba - Bakırköy - İstanbul


Zuhuratbaba Mahallesi nerede?


Zuhuratbaba Mahallesi, İstanbul Avrupa Yakasındadır. Bakırköy ilçesinde yer alan bir mahalledir. Bahçelievler ile komşudur. Mahalle sınırlarında Zuhuratbaba Türbesi yer alır.  Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi; Bakırköy Devlet Hastanesi ve Town Center AVM bu semttedir. 


Zuhuratbaba kiralık ve satılık daire fiyatları kaç TL?


2013 yılı itibari ile Zuhuratbaba Mahallesi’nde yer alan kiralık daireler 1.000 TL ile 1.500 TL arasında değişmektedir. Satılık daireler ise 225 bin TL’den başlamaktadır. 


Zuhuratbaba’da kentsel dönüşüm ne durumda?


Bakırköy’de başlayan kentsel dönüşüm projesi konut fiyatlarında artışa sebep oldu. Bölgede özellikle tercih edilen konut tipleri 2+1’ler. Proje kapsamında konut tercihleri genelde Zuhuratbaba'da İncirli, Kartaltepe'de Terakki, Koşuyolu, Akatlar'da Karabal, Demirkapı caddeleri bölgede öne çıkan sokaklar arasında yer aldı.


Zuhuratbaba taraflarında devlet hastanesine yakın bölgeler, İncirli'de servis araçlarının geçtiği bölgeler ve metro-metrobüse yakın bölgeler tercih edildi. Zuhuratbaba - Bakırköy - İstanbulZuhuratbaba Türbesi nasıl yapıldı?


Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'u Fethi esnasında Bizanslılar bütün su kuyularını zehirleyince, savaşın en yoğun şiddette yaşandığı anlarda Osmanlı ordusu su ihtiyacını karşılayamayıp, susuzluk sorunuyla karşılaşır. Su sıkıntısının artmaya başladığı anda sırtında su kırbası, elinde su tasları ile ak sakallı, nur yüzlü bir kişi ortaya çıkar. Bu kişiye askerler "aniden beliren" anlamında "Zuhurat Baba" diye seslenirler.


Sırtındaki tek su kırbası ile koskoca ordunun susuzluğunu gideren bu mübarek zatın savaş sonunda şehit olduğunu, kanlar içindeki ak sakalı ile yerde yattığını ve su kırbasından sanki bir pınar gibi sürekli su aktığını görünce bu kişinin bir Allah dostu olup, Müslüman Türk ordusuna Allah tarafından gönderildiğini anlarlar ve olduğu yere gömerler.


Zuhuratbaba’ya nasıl gidilir?


Bakırköy güzergahına giden tüm otobüsler Zuhuratbaba Mahallesi’nden geçmektedir. Ayrıca İncirli Metro durağından inince dolmuşlarla aktarmalı bir şekilde ya da 15 dakikalık bir yürüme mesafesinde Zuhuratbaba’ya ulaşmanız mümkündür. Bunun dışında Bakırköy’e gelen banliyö tren seferleri de bölgeye ulaşımı sağlamaktadır. 


Zuhuratbaba muhtarlığının iletişim bilgileri nedir?


Adres: Zuhuratbaba Mh.34147 Bakırköy/İstanbul

Telefon:(0212) 571 3701Facebookta Paylaş Tweetle

Etiketler:

Aile konutu ve ev eşyaları nasıl paylaşılır?

Aile konutu paylaşımıAile konutu ve ev eşyalarını talep şartları nelerdir? Aile konutu, mal rejimlerine göre nasıl paylaştırılır? Evliliğin iptali veya boşanma halinde aile konutu nasıl paylaşılır? Aile konutu ve ev eşyaları nasıl paylaşılır? İşte cevapları...

Aile konutu nasıl haczedilebilir?

Aile konutu ve hacizAile konutu haczedilebilir mi? Aile konutuna haciz uygulanmaması için ne yapmak lazım, Aile konutu hangi durumlarda haczedilebilir? Aile konutu nasıl haczedilebilir? İşte cevaplar...

EkBa Holding; Bodrum’da Selen Vadi Konakları’nı inşa eden firma

Ekba Holding  Ekşioğlu ailelerinin kurmuş olduğu firma olan Ekba Holding ,Bodrum Güllük’te Selen Vadi Konakları’nı inşa ederken İstanbul’da Emniyet Müdürlüğü binaları, Anafen Dershaneleri, orduevlerinin restorasyonu, Beyaz Rusya’da konut ve otel inşaatı gibi projeleri gerçekleştirmiştir. Ekba Holding, savunma-bilişim güvenliği ve dış ticaret alanlarında faaliyet göstermektedir.

DOME Mimarlık iletişim bilgileri nedir?

DOME MimarlıkMurat Yılmaz tarafından 1997 yılında, doğa ile uyumlu mekanlar tasarlamak amacı ile kuruldu. 2009 yılından itibaren de uluslararası hizmet vermek adına DOME&Partners adı altında Maslak’ta hizmet vermektedir.