Rusya'daki Türk inşaat firmaları

1991 yılında SSCB’nin dağılması ile Rusya’da müteahhitlik işi yapmaya başlayan Türk inşaat şirketleri. 2012 yılında toplam 5 milyar dolarlık ciroya ulaştılar.Türkler, Rusya’da inşaat yapmaya ne zaman başladı?


Türkiye’de konut sektörünün gelişmesi ile Türk inşaatçılar, yurtdışında da birçok konut, alışveriş merkezi, ticaret merkezi, altyapı ve üstyapı projeleri yapmaya başladı. En sık inşaat işini ise Rusya’da yapan Türkler, 1991 yılında Sovyetler’in dağılması ile Rusya’da müteahhitlik işlerine başladı.


Rusya’da inşaat işleri yapan Türk inşaatçılar 2012 yılı verilerine göre; 5 milyar dolarlık iş yaptı. Türk inşaatçılar; 1980’lerden itibaren ise 800’den fazla projeyi Moskova, St. Petersburg, Soçi bölgelerinde tamamladı.


Rusya

Rusya'da bulunan şirketlerden bazılarıRusya’da iş yapan Türk firmaları hangileridir?


Türkiye’de yer alan birçok inşaat ve müteahhitlik işi yapan firma, Rusya’da oldukça fazla proje geliştirmeye başladı. Neredeyse tüm inşaat şirketleri Rusya’da bir proje yapıyor. Bu şirketlerden öne çıkanlar şunlar: 


Ant Yapı, Rönesans, Betatek, Gama, Summa, Mebe, Enka, Koçtek İnşaat, Koçak İnşaat, Kontek İnşaat, Monotek İnşaat, Ant Pro Cons, Soyak İnşaat, Orimek Suvar, Yamata, Yenigün İnşaat, Palmira Group, Nova Construction, Ulu İnşaat, Polimeks İnşaat, Ulu İnşaat, Troy Group, Baytur İnşaat, Magnet İnşaat, Tepe İnşaat, Marash Story, Sembol İnşaat, Prodim, Atlas İnşaat, Akort İnşaat, Alarko Şirketler Topluluğu, Sefa İnşaat, Berksan Mühendislik, Esta Construction, ATK İnşaat, Üçgen İnşaat, Odak Grup ve Gentes Şirketler Topluluğu.


Rusya

Soçi Olimpik Kompleksi Türkler tarafından Rusya’da hayata geçirilen projeler hangileridir?


1. Enerji Santralleri-Enka

2. İş merkezleri ve çok katlı binalar-Enka

3. Kamu binaları-Enka

4. Skladochnaya İş Merkezi-Ant Yapı

5. Arcus İş Merkezi-Ant Yapı

6. White Garden-Ant Yapı

7. Soci Olimpiyat Köyü Projesi-Ant Yapı

8. Aura AVM-Rönesans

9. Renaissance Hall Ofis Binası-Rönesans

10. Yaroslavl Alışveriş Merkezi Projesi-Rönesans

11. Rus Bilimler Akademisi Elite Konut Kompleksi-Koçtek İnşaat

12. Europark Ticaret ve Alışveriş Merkezi-Koçtek İnşaat


Rusya

Rus Bilimler Akademisi Elite Konut Kompleksi

Koçtek İnşaatRusya

Renaissance Hall Ofis Binası

Rönesans


Rusya

Arcus İş Merkezi

Ant Yapı

Facebookta Paylaş Tweetle

Etiketler:

Teknorecord ile mimar ve emlak danışmanlarının hakları korunacak!

Teknorecord ile mimar ve emlak danışmanlarının hakları korunacak!Mimar ve emlak danışmanlarının haklarını koruyacak Teknorecord çıktı. Teknorecord, noter işlemine eşdeğer bir kesin delil elde etme aracı olarak nitelendiriliyor..

Aile konutu ve ev eşyaları nasıl paylaşılır?

Aile konutu paylaşımıAile konutu ve ev eşyalarını talep şartları nelerdir? Aile konutu, mal rejimlerine göre nasıl paylaştırılır? Evliliğin iptali veya boşanma halinde aile konutu nasıl paylaşılır? Aile konutu ve ev eşyaları nasıl paylaşılır? İşte cevapları...

UCZ sahibi kim?

UCZ kimin?UCZ Mağazacılık Ticaret Anonim Şirketi, 1 Milyon TL'lik sermaye ile kuruldu. Peki, UCZ sahibi kim?

BİM'in sahibi kim?

BİM kimin?BİM Birleşik Mağazalar A.Ş, faaliyetlerine 1995 yılında 21 mağazayla başladı. Peki, BİM'in sahibi kim?